Τρίτη, 09 Μαϊος 2023 06:51

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024

Για την προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24 υπάρχουν συνημμένα μία (1) Επιστολή και δύο (2) Υπεύθυνες Δηλώσεις. Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 15-05-2023, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω gov. gr. Το κείμενο των υπεύθυνων δηλώσεων θα πρέπει να συμπληρωθεί σύμφωνα με τα πρότυπα που επισυνάπτονται στο κάτω μέρος του παρόντος κειμένου. Για το λόγο αυτό να μελετήσετε προσεκτικά την επιστολή και τα πρότυπα των υπεύθυνων δηλώσεων πριν τη συμπλήρωσή τους. (Υ.Δ. μέσω gov.gr στο σύνδεσμο https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses).

Διαβάστηκε 654 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 10 Μαϊος 2023 07:15