Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2016 11:15

ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΘΗΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Ακόμη μια επιτυχία μαθητή του σχολείου μας.

Συγκεκριμένα ο μαθητής της Β' Λυκείου Γρίβας Κωνσταντίνος είναι ανάμεσα στους 4  διακριθέντες απο το νομό Καρδίτσας στον 76ο Διαγωνισμό Μαθηματικών «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που έγινε το Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2016.(εδώ)

Συγχαίρουμε το μαθητή μας και του ευχόμαστε καλή επιτυχία στη συνέχεια της προσπάθειάς του, στον διαγωνισμό «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2016, στην Αθήνα, προκειμένου να διεκδικήσουν μια θέση στον επόμενό «ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ» διαγωνισμό από τον οποίο θα επιλεγούν τα ?έλη των Εθνικών Ο?άδων Μαθη?ατικών, που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα ?ας:στην 57η ?ιεθνή Μαθη?ατική Ολυ?πιάδα (μαθητές λυκείου) που διοργανώνεται στο Χόνγκ Κόνγκ τον Ιούλιο 2016, στην 33η Βαλκανική Μαθη?ατική Ολυ?πιάδα (μαθητές λυκείου) που διοργανώνεται στην Αλβανία το Μάιο 2016, στη 20η Βαλκανική Μαθη?ατική Ολυ?πιάδα Νέων (μαθητές γυμνασίου) που διοργανώνεται στη Μολδαβία τον Ιούνιο 2016.

Διαβάστηκε 338 φορές